Problemy z dziewczyną

Modne ubrania
Modne ubrania

Problemy z dziewczyną

Moja dziewczyna ma bardzo typową dla siebie pasję. Uwielbia modę i wszystkie około modowe sprawy. Tak naprawdę nie powinno mnie to dziwić, w końcu jest to równie naturalna pasja dla kobiety, jak motoryzacja dla mężczyzny. Jeśli oczywiście przestawimy się na typowo stereotypowe myślenie względem płci.


Pierwsze miesiące naszego związku żyłem w nieświadomości. Uważałem bowiem, że leżące na podłodze całe sterty katalogów o tytule modne ubrania damskie 2017/2018, to coś zupełnie normalnego. Był to mój pierwszy poważny związek i tak trochę wstyd przyznać, ale nie znałem kobiet od strony ich prywatnego życia. Dlatego mnie takie rzeczy zupełnie nie dziwiły i przyjmowałem je za pewnik.
Życie z nią zaczynały być, po tych kilku miesiącach, lekko męczące. Nie mówiła zupełnie o niczym innym jak o modzie. Opowiadała mi o nowych kolekcjach, o odbytych pokazach we Francji. Znała każdy techniczny szczegół takich pokazów. Czasem, żeby zrobić jej przyjemność, siadałem i oglądałem je z nią. Wiedziała wszystko, kto zaraz będzie szedł, jaki projektant co zaprezentuje. Wiedzę na ten temat miała na prawdę ogromną. Problem w tym, że tylko na ten jedyny temat. Nie dało się z nią porozmawiać o niczym innym. Nie chodziliśmy do kina, bo ją to zupełnie nie interesowało. Muzyki nie słuchała, chyba, że tej na pokazach. Książek nie czytała, chyba że katalogi kolekcje modowe 2017/2018. Strasznie monotematyczna osoba.
Po pół roku związku, przeżywał on poważny kryzys. Ona oczywiście nie dostrzegała żadnego problemu, Była bardzo dobrym i uczynnym człowiek, pełnym dobrej energii, wiec postanowiłem powalczyć o ten związek. Pomyślałem, spróbuje z nią jednak tych wszystkich popularnych rzeczy, którymi ona gardzi. Może się jednak przekona? Na pierwszy strzał poszło kino. Pomyślałem, że na początek wybiorę jakiś film, który statystycznie powinien ją zainteresować. Poszliśmy na komedię romantyczną. Wiele wysiłku wymagało ode mnie, abym wytrzymał ten seans. W swoim gatunku, myślę, że był jednym z lepszych. W końcu nie usnąłem na nim. Po seansie, z przykrością przyznałem jej rację, gdy powiedziała, że w sumie to było słabe.
Pomysł numer dwa, czyli teatr. Sztuka współczesna, również komedia. I tutaj pojawił się pierwszy mały sukces. Po spektaklu podzieliła się ze mną swoją opinią. Według niej kolejny raz nuda. Ale jakie mieli kostiumy! W tym punkcie szczerze nie mogła opanować potoku słów. A to o kroju, a to stylu

Kolekcje modowe 2017 / 2018
Kolekcje modowe 2017 / 2018

i technice ich wykonania. Małe ale zawsze światełko się pojawiło.
Podbudowanym tym delikatnym sukcesem, postanowiłem wrócić do pierwszego pomysłu i znowu zabrałem ją do kina. Tym razem na film biograficzny o podobno bardzo znanym projektancie mody. Tak cie zmuszę do polubienia kina babo ty, pomyślałem. Bardzo dotkliwie się przekonałem, że kinomanem to ona nie będzie. Jedyne co była w stanie powiedzieć o filmie, to to, że moda damska zima 1987, była wtedy zupełnie inna i przez to film jest do niczego. Bardzo, ale to bardzo mnie to zmartwiło. Po tym kinowym niepowodzeniu, porzuciłem z miejsca pomysł zabrania ją do knajpy na piwo. Wieczór wtedy zakończyłby się pewnie setkami komentarzy o guście, bądź jego braku, mijanych przez nas kobiet i mężczyzn. Wolałem sobie już tego oszczędzić.
Moją ostatnią deską ratunku miałby być koleżanki wybranki mojego serca. Postanowiłem umówić się w sekrecie z dwoma jej najlepszymi przyjaciółkami. Dość szybko odpowiedziały na moją prośbę i pozostało poczekać jedynie cierpliwie na umówiony termin spotkania.
Siedziałem przy stoliku, w małej kawiarni, położonej nieopodal parku. Słońce delikatnie przyświecało, dając przełamanie dla jeszcze chłodnego, marcowego powietrza. Piękny dzień na randkę ze swoją dziewczyną. Jaka szkoda, ze moja studiowała teraz modowy katalog jesienny na przyszły rok.
Czekałem spokojnie na spotkanie w sprawie ratowania moje wspólnego życia z kobietą, która jeszcze tak niedawno, wydawała się tak bardzo idealna.
W końcu przyszły. Dwie najlepsze koleżanki. Od razu wiedziałem, jak uzyskały ten status. Weszły po prostu dwa klony mojej dziewczyny. Zarówno w wyglądzie jak i w zachowaniu. Od razu zdałem sobie sprawę z bezcelowości tego spotkania. Mimo to spędziliśmy całkiem przyjemną godzinę, lepiej się zapoznając i plotkując o przyczynie naszego spotkania.

modne ubrania
modne ubrania

Następnego dnia odbyłem poważną rozmowę z dziewczyną. Zupełnie nie docierało do niej co mówię. Naszą dyskusje zakończyłem stwierdzeniem, że powinniśmy od siebie jakiś czas odpocząć i przemyśleć nasze priorytety.
Tak na prawdę nie chciałem się z nią rozstawać ale musiałem nią trochę potrząsnąć, jeśli miałem uzyskać jakiś efekt.
Po około miesiącu dostałem od niej sms’a z prośbą o spotkanie. Zgodziłem się bez wahania. Umówiliśmy się, tam gdzie poprzednio spotkałem się z jej przyjaciółkami.
Odbyliśmy wtedy szczerą i bardzo budującą rozmowę.
Dziś jesteśmy już 5 lat po ślubie. Zona znalazła zloty środek pomiędzy swoją pasją, a dzieleniem życia ze mną. Ja z kolei, stałem się bardziej cierpliwy i wyrozumiały dla niej. Bardzo wspieram ją w jej projektach, równie mocno co ona mnie w moich.

Tagged , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *