Legginsy do jogi – jakie będą najlepsze?

Joga cieszy się coraz większym uznaniem wśród kobiet na całym świecie. Ten rodzaj aktywności wymaga jednak dobrania odpowiedniego stroju, którego bardzo istotną częścią są spodnie. Jeśli nie wiesz, co założyć na zajęcia, polecamy dopasowane legginsy do jogi. Sprawdź, jakie kryteria powinny spełnić, byś czuła się w nich jednocześnie komfortowo i modnie.

Wielu osobom joga nie kojarzy się z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, jednak jest to tylko złudzenie. Kontrola oddechu oraz następujące po sobie asany są często poważnym wyzwaniem również dla osób, którym na co dzień bliska jest aktywność fizyczna. Podczas zajęć celem każdej z uczestniczek jest aktywny w nich udział, a nie nerwowe sprawdzanie, czy wszystkie części garderoby są na swoim miejscu. Dlatego właśnie warto poświęcić chwilę uwagi na wyszukanie odpowiednich dla siebie dopasowanych spodni, które pozwolą poczuć się pewnie oraz komfortowo.

Legginsy do jogi – dlaczego to dobry wybór?

Prawidłowe wykonywanie asan jest prawdziwym wyzwaniem, dlatego warto zadbać o to, by nie odrywać się od tej czynności myśleniem o złym wyborze ubraniowym.
Ten rodzaj aktywności jest na tyle specyficzny, że nie pasują do niego powszechnie uznane w sporcie spodnie dresowe. Są one zbyt luźne, by utrzymać się na ciele w czasie wykonywania ćwiczeń. Poza tym ich swobodny krój może krępować ruchy. Podobnie sprawa ma się z luźnymi szortami. Często są one wykonane ze sztucznych, nieoddychających tkanin, które zaburzają prawidłowy obieg powietrza. Podobnie jak dresy, również one mogą krępować ruchy. Dlatego właśnie tak dobrym pomysłem może być wybranie dla siebie dopasowanych spodni, które pozwolą na swobodny ruch, a jednocześnie zawsze będą na swoim miejscu. Modne legginsy do jogi możesz zestawiać ze stanikami i topami sportowymi.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Legginsy do jogi powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Dzięki temu pozwolą na swobodę ruchów, a jednocześnie nie stracą swoich właściwości mimo wielokrotnego prania.
Producenci odzieży oferują różnorodne modele wykonane z zróżnicowanych tkanin. Fanki natury mogą sięgnąć po modele bawełniane. Jednak ten rodzaj tkaniny ma wadę w postaci szybkiego nasiąkania wilgocią. Jeśli zależy Ci na większym komforcie, wybierz dla siebie legginsy do jogi wykonane z mieszanki włókien poliestrowych. Zapewniają one prawidłową termoregulację oraz są niezwykle łatwe w konserwacji. Sprawdź również: legginsy do ćwiczeń w domu.

Legginsy do jogi – o czym jeszcze warto pamiętać?

Spodnie przeznaczone do tego typu aktywności fizycznej powinny perfekcyjnie przylegać do ciała, niczym druga skóra. Bardzo ważną cechą jest również ich elastyczność. W trakcie zajęć wykonuje się różnego rodzaju wykroki czy szpagaty, dlatego istotne jest, by legginsy do jogi były bardzo rozciągliwe bez naruszania faktury materiału. Warto wybrać dla siebie model z elastycznym pasem, który utrzyma legginsy zawsze na swoim miejscu, a jednocześnie nie będzie nadmiernie obciskał brzucha. Jeśli chodzi o długość spodni, tu masz szerokie pole do popisu. Na jogę możesz udać się w klasycznych długich legginsach, ale również sięgnąć po wersję ⅞. W wyjątkowo upalne dni może Ci w nich niekomfortowo, dlatego wtedy sięgnij po legginsy do jogi o długości ¾. To od Ciebie zależy, w którym modelu będziesz czuła się najlepiej, dlatego warto eksperymentować podczas internetowego szaleństwa zakupowego. Do dopasowanych spodni dobierz odpowiednią bieliznę oraz wygodną bluzę na chłodniejsze dni.

Wygląd ma znaczenie

Nie ma co ukrywać, dla wielu to, jak wyglądamy podczas aktywności fizycznej, odgrywa bardzo istotną rolę. Podobnie sprawa ma się ze strojem na jogę. Celem zajęć jest poprawa Twojego samopoczucia, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dla siebie legginsy do jogi, które podkreślą Twój wyjątkowy styl. Modowym eksperymentom w sportowym stylu sprzyjają producenci odzieży sportowej, którzy oferują dopasowane spodnie w różnorodnych wzorach i kolorach. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni model dostosowany do nastroju czy pory roku. Zawsze możesz sięgać po kolorystyczną klasykę, ona nigdy nie wychodzi z mody. Mowa tu zwłaszcza o gładkich czarnych, szarych i granatowych spodniach. Na topie są również legginsy do jogi we wzory, jednak znawcy tematu wskazują, by nie przesadzać z kolorystyką oraz intensywnością printów. W końcu joga ma wyciszać i uspokajać, a nie nadmiernie pobudzać. Abstrakcyjne esy floresy, motywy geometryczne czy egzotyczne rośliny będą odpowiednim wyborem, którego z pewnością nie będziesz żałować.

Zajęcia jogowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Kiedyś kojarzona głównie z krajami azjatyckimi, dzisiaj praktykują ją również Europejki ceniące sobie aktywność fizyczną. Wśród zalet jogi wymienia się pozytywne oddziaływanie na psychikę. Asany wyciszają i pozwalają zredukować poziom stresu. Nie bez znaczenia jest również wpływ jogi na ciało. Jej praktykowanie ma mieć pozytywny wpływ na poziom elastyczności oraz swobody ruchowej. Swobodę podczas zajęć jogi zapewnią specjalne legginsy dostosowane do potrzeb nowoczesnych kobiet. Wiele ciekawych modeli znajdziesz w ofercie sklepu eButik.pl. Do tej pory nie znalazłaś ulubionych spodni na jogę? Rozpocznij internetowe poszukiwania i twórz ciekawe zestawy odpowiednie na zajęcia sportowe.

Tagged , ,